Ebru YILMAZ
Psikolog/Kurucu

1972 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünü bitirdi.

1993-1997 yılları arasında, çeşitli yayınevlerinde akademik danışman ve yönetici olarak çalıştı.

Üniversite yıllarında ilgilenmeye başladığı Psikodrama eğitimine 1996 yılında İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde başladı. Zerka Moreno, David Kipper, Kate Hudgins, Monica Zuretti gibi psikodramatistlerle çalıştı. 1999 yılında “Çocuk Psikodraması” eğitimini tamamladı. 2001 yılında “Psychodrama Co-Therapist” diplomasını aldı.

Psikodrama serüveni, halen Doç. Dr. Ali Nahit Babaoğlu ve Prof. Dr. Öget Öktem’in liderliğinde devam eden Jung Psikodraması çalışmalarıyla devam etmektedir.

1997-1998 yılları arasında, Uzm. Psk. Dan. Leyla Navaro liderliğinde, “Kıskançlık ve Rekabet” grup çalışmasını tamamladı.

2003-2004 yıllar arasında, Dr. Kemal Kuşçu’dan “Aile Terapisi” eğitimi aldı.

1997-2003 yılları arasında özel bir okulda “Rehberlik Koordinatörü” olarak çalıştı ve çeşitli projelerde görev aldı. -Toplam Kalite Yönetimi ve ISO 9000 Kalite Güvence Sistemi, Ana-Baba Okulu, Bahar Söyleşileri, Veli Sohbetleri, Eğitimde Psikodrama Uygulamaları, Bireysel Psikodrama, Psikodrama Süpervizyon Grupları, Çocuk Psikodraması v.b.-

Aynı kurumda, International Baccalaureate (IB), Primary Years Programme (PYP), Middle Years Programme (MYP), Europian Council International Schools (ECIS) gibi uluslar arası çalışmalarda görev aldı. İdari-akademik kadroya, okul velilerine ve personele; “İletişim Becerileri”, “Yönetim Becerileri”, “Sınıf İklimi” gibi ana başlıklarda pedagojik eğitimler ve kişisel-sosyal gelişim eğitimleri verdi.

2003-2006 yılları arasında özel bir psikolojik danışma merkezinin kuruculuğunu ve genel koordinatörlüğünü yaptı.

2006 yılında kurduğu “Artı Psikodrama Psikolojik Danışma ve Eğitim Merkezi”nde, çocuk ve ergen bireysel danışmanlığı, anne-baba eğitimleri ve çeşitli grup çalışmalarının yanı sıra, eğitim kurumları danışmanlığı ve kurumsal danışmanlık çalışmalarını sürdürmektedir.

MAIL LİSTESİ
Adı

 
Soyadı

 
Meslek
 
 
e-mail
 
 

 

SOSYAL SORUMLULUĞUMUZ
1
ÖTEKİ ELİNDEN DE SİZ TUTUN